סקירת מוצר: וופורייזר פאקס [PAX 2020]

אם אתם מעוניינים לקנות וויפורייזר לאידוי קנאביס, הוויפורייזרים (מאיידים) של חברת פקס (PAX) הם ללא ספק אחת הבחירות הפופולריות. זהו מאייד נייד, המתאים מאוד לשימוש מחוץ לבית, שנחשב אחד המכשירים הטובים בשוק ומתבלט בכך שהוא קטן וקומפקטי יחסית למכשירי אידוי של חברות מתחרות. במאמר זה ריכזנו למענכם באופן נוח וידידותי את כל המידע הדרוש למי שמתבלט האם לקנות וויפורייזר PAX – על היתרונות והחסרונות של החברה לעומת מכשירים מתחרים, על אופן תפעול המכשיר, על חווית השימוש בו ועוד.

מה זה וופורייזר פקס?

באופן כללי, וופורייזרים (מכשירי אידוי) נועדו לחימום צמחים כדי להפיק מהם אדים, ומשמשים בראש ובראשונה לצריכת קנאביס באידוי, אופן צריכה שנחשב בריא יותר לעומת עישון קנאביס. ישנן כמובן חברות רבות המייצרות מכשירי אידוי, ו- PAX היא אחת המובילות ביניהן, לכל הדעות. המאיידים של פקס הם מכשירים ניידים, בגודל הנכנס לכיס, ומבחינת איכות הם נחשבים למתחרים מובילים בשוק מכשירי האידוי.

כיום ישנם שלושה דגמים של וופורייזרים PAX שיש הבדלים מסוימים ביניהם. פקס 1, הדגם הראשון, כבר איננו זמין לרכישה בדרך כלל. פקס 2 מופעל באמצעות כפתור יחיד ומאפשר לאדות אך ורק צמחים יבשים, ואילו פקס 3, הדגם החדש יותר, יכול להתחבר לאפליקציה ויש לו תא המאפשר אידוי שמנים – אך שימו לב! אסור בתכלית האיסור לאדות בוויפורייזר שמני קנאביס רפואי המשווקים ע”י חברות קנאביס רפואי בישראל. שמנים אלו מהולים בשמן זית ואינם מיועדים לאידוי בשום פנים ואופן והדבר עלול להוביל לפגיעה רצינית בבריאותכם. לפני אידוי שמן קנאביס עליכם לוודא בבירור האם השמן המסוים שיש לכם מתאים לאידוי או לא.

תפעול המכשיר

ראשית, שימו לב שכמו בכל מכשיר לאידוי קנאביס, עליכם להשתמש בקנאביס גרוס ונקי, ללא טבק או תחליף טבק. הכניסו את הקנאביס הגרוס לתא החימום, ולאחר מכן חממו את המכשיר לטמפרטורה הרצויה, בד”כ מתחילים אידוי קנאביס מ- 180 מעלות ומעלים את הטמפרטורות בהדרגה בכל פעם שלא יוצאים מספיק אדים. המכשיר אמור להגיע לטמפרטורה הרצויה תוך כדקה, ואז הצבע של הנורה בוופורייזר יתחלף לירוק. בדגם פקס 2, פעולה זו מתבצעת באמצעות הכפתור היחיד שקיים במכשיר, ואילו בפקס 3 ניתן להתחבר לאפליקציה.

אפשר לקרוא עוד מידע חשוב על תיפעול וופורייזרים (של כלל החברות) בכתבה המקיפה – מדריך לשימוש בוופורייזר

חווית שימוש

כאשר מחפשים חווית שימוש מתקדמת בוויפורייזר, פקס 3 הוא בהחלט דגם מעורר השתאות בקרב משתמשים חובבי קדמה וגאדג’טים – הסוללה המתקדמת שלו פי 2 יותר חזקה מהגרסה המוקדמת יותר, פקס 2, והוא מתחמם לטמפרטורה הרצויה תוך 22 שניות בלבד מהפעלת המכשיר.

גם מבחינת איכות המוצר עצמו הוא נחשב ע”י מביני דבר לבעל ביצועים מעולים, המתאפשרים בעקבות השימוש בחומרים איכותיים, בדרגה רפואית.

PAX 3 מציע רמת תיחכום גבוהה, עם הבנה מהירה ואינטואיטיבית של מצב המכשיר באמצעות נוריות שמציגות תאורה בצבעים שונים. הוא יבשר לכם עם רטט עדין כשהוא התחמם לטמפרטורה הרצויה לשימוש והוא כל כך משוכלל שהוא אפילו יודע להתחיל לחמם את הקנאביס בתא ברגע שהמשתמש מקרב אותו לשפתיים.

כזכור, את ה- PAX 3 אפשר להפעיל באמצעות האפליקציה PAX Vapor שמאפשרת לכל משתמש לבצע התאמה אישית של הוופורייזר לצרכים שלו, וכוללת פונקציות כמו כיוון דרגות רטט וצבע של נוריות הLED , שינוי דרגות החימום, נעילה של המכשיר ועוד אפשרויות כמו הורדת עדכונים למערכת ההפעלה, או לתת לוופורייזר שלכם שם מיוחד.

יתרונות

בקטיגורית הוויפורייזרים הניידים, מכשירי אידוי של פקס נחשבים לתחרות ישירה במכשיר ה”מייטי” הפופולרי – אך יחסית למייטי מדובר במכשירים קטנים וקלים יותר משמעותית, יותר דיסקרטים כי הם נכנסים לכיס או תיק קטן בקלות רבה יותר, וגם יותר נוח לשבת עם PAX ולהחזיק אותו ביד בהשוואה למייטי הכבד. הגימור שלו נחשב מצוין יחסית למכשירים מתחרים והוא מספק חווית אידוי עם זרמי אוויר בשיטה שנחשבת עדיפה.

איך משתמשים?

מדובר על וופורייזר נטען עם סוללה, כך שכדאי לוודא טעינה מלאה שלו לפני שיוצאים מהבית. חשוב לשים לב שהמאייד כבוי לפני שפותחים את תא המילוי שלו, ושהוא התקרר אחרי השימוש הקודם (אם לא, תנו לו כמה דקות להתקרר לפני שממלאים אותו בצמחים).

אח”כ, פיתחו את התא שבתחתית המכשיר ומלאו אותו בצמחים קצוצים כמה שיותר דק, דחסו את הצמחים היטב, וסגרו את המכסה. בפקס 3 אפשר כאמור לאדות גם שמנים מתאימים לאידוי, ומפעילים אותו כזכור באמצעות האפליקציה. כדי להפעיל פקס 2, לוחצים פעם אחת בכפתור באמצע הפיה, בחלק העליון של המכשיר.

כאשר התא מתחמם, נורה צבעונית תדלק באור סגול. כאשר האור הופך לירוק, זה סימן לכך שהמכשיר מוכן לשימוש, ואז ניתן לשאוף מהפיה אדי קנאביס. כל לחיצה קצרה נוספת על הכפתור, תגרום לעליית הטמפרטורה במכשיר עד למקסימום של 215°C. לחיצה ארוכה תוציא אתכם ממצב השליטה על הטמפרטורה, ועוד לחיצה ארוכה תגרום לכיבוי המכשיר.

בשורה התחתונה

וופורייזר PAX הוא אחד הוופורייזרים המובילים בשוק, לדעת רבים הוא נחשב שני רק למכשיר ה”מייטי” המפורסם בקטגוריית הוופורייזרים הניידים. הוא יחסית קטן יותר ולכן מצד אחד יותר קל, נוח ודיסקרטי, ומצד שני נחשב פחות מתאים למשתמשים בשימוש כבד ויותר מתאים למשתמשי פנאי, עקב האורך המוגבל של הסוללה.

תפריט