המדריך המלא לשימוש בוופורייזרים (מכשירי אידוי)

על פי נתונים שפורסמו לא מזמן ב-

מה זה וופורייזר

וופורייזר (או מכשיר אידוי) הוא מכשיר המיועד לאידוי של עשבים יבשים (לחלק ממכישרי האידוי יש אופציה לאדות שמנים ומוצקים), ובכך, הוא מהווה חלופה בריאה יותר לכלי העישון השונים.

יתרונות הוופורייזר

השימוש בוופורייזר ממקסם את החוויה ומייעל אותה, כשהוא מאפשר לנו להכיר לעומק מושג חדש בסקאלת ההנאה- חוויית האידוי. בניגוד לג’וינטים ולסיגריות רגילות, הוא אינו מבוסס על שריפת העשב באש גלויה, ולכן, הוא נחשב לבטיחותי ולבריא יותר מהחלופות שהכרנו עד עכשיו.

נייח או נייד

וופורייזרים נייחים (מכונים גם וופורייזרים שולחניים)- מדובר במכשיר נייח שמקור המתח שלו הוא רשת החשמל, והוא אינו מיועד לנשיאה או שימוש מחוץ לכותלי הבית. מכשירים כאלה מספקים אידוי ברמה גבוהה וטעם נקי ומעניקים למשתמש את חווית האידוי שלו כשהיא אחידה לכל אורכה ונקייה מהשפעות חיצוניות.מתאימים לשימוש אינטנסיבי.

וופורייזרים ניידים– וופורייזר נייד פועל באמצעות סוללה שנטענת ומאפשרת שימוש של עד שלוש שעות, באזורים בהם לא קיים מקור מתח זמין. סוג זה קיים במבחר צורות, גדלים, שיטות וטווחי מחירים. מאחר וההיצע בשוק לניידים הוא עצום, חשוב לבחור היטב את התכונות של כל אחת מהאופציות ולהשוות ביניהן. או לחילופין, ללכת על משהו שידוע מראש שהוא איכותי, בטיחותי ואמין, כמו וופורייזר מייטי למשל.

כמות החומר בוופורייזר

כמה חומר צריך לשים?
כאן, התשובה תלויה במכשיר שלכם, כי לכל מכשיר גודל מיכל שונה. בכלליות, ניתן לומר שכמות ממוצעת נעה בין 0.2 ל-0.3 גרם. אם קניתם מכשיר חדש, פשוט מלאו את המיכל עד לסוף בדחיסה עדינה עשו, הוציאו את החומר ושקלו אותו, ויש לכם תשובה. במידה ותרצו להשתמש בכמות קטנה יותר בחלק ממכשירי האידוי ניתן לרכוש מקטין תא.

איך יודעים שהחומר נגמר?

להבדיל מעישון, גם לאחר תהליך האידוי קנאביס נשאר קנאביס ואינו נעלם או נשרף. הסימן הטוב ביותר לדעת שהחומר נגמר הוא פשוט- אין יותר אדים. ואם תסתכלו בתא המילוי תראו כי התערובת החליפה צבע מירוק-לחום.

חייב לסיים את החומר?

אחרי שהדלקתם את המכשיר תוכלו להשתמש בו כמה שתרצו, ואז פשוט לכבות אותו. אחרי הכיבוי, מומלץ לקחת עוד כמה שאיפות כדי לקבל את כל האדים שנשארו. מכאן, עם ירידת הטמפ’ במכשיר, תהליך האידוי נפסק.

האם לזרוק את השאריות לאחר האידוי?

גם כאן, בשונה מהעישון, לאחר התהליך הקנאביס עדיין נשאר קנאביס ולא הופך לאפר. השאריות נקראות ABV (ר”ת ל-Already Been Vaped) ועדיין מכילות אחוזים בודדים של חומר פעיל. אם תאספו כמות נאה שלהן, תוכלו להכין בראוניז שוקולד טעים!

ויסות טמפרטורה במכשיר

טווח טמפרטורת אידוי החומרים הפעילים שנמצאים בקנאביס הוא בין 125 ל-220 מעלות- בנמוכות משתחררים הטרפנים האחראים על הטעם, הארומה ועל ויסות השפעתם של החומרים הפעילים. בגבוהות יותר ישתחררו הקנבינואידים, שהם אלה האחראים לתחושת ההיי שאליה אנחנו שואפים, תרתי משמע. מומלץ להתחיל בטמפרטורה נמוכה (למשל 180 מעלות) ולטפס לטמפרטורה הגבוהה (210 מעלות).

אביזרים נלווים וניקיון המכשיר

כן, אנחנו יודעים שניקיון לא בדיוק בראש שלכם, אבל כשמדובר על וופורייזרים, הניקיון שלהם הוא הדרך להבטיח שהם ימשיכו לשרת אתכם הרבה זמן. אז קדימה לא להתעצל, לכל מכשיר מצורפות הוראות ניקוי ותחזוקה המתאימים במיוחד בשבילו. תחזוקה נכונה תשמור על המכשיר שלכם לאורך זמן.

רוצים לדאוג לוופורייזר שלכם הכי טוב שאפשר? תכשירי הניקוי באתר שלנו יעזרו לכם בזה!

אז מה למדנו היום?

למדנו המון, אבל הכי חשוב, למדנו שאידוי הוא הדרך המושלמת להעצים את החוויה שלכם, ושהכי בריא לשמור על הוופו שלכם נקי!

תפריט