איך משתמשים במקטרת לעישון קנאביס?

כמעט כל צרכן קנאביס ישראלי מכיר את שיטות העישון הנפוצות – גלגול ג’וינט עם נייר גלגול, או “הורדת ראש” בבאנג (מקטרת מים). מקטרת לעישון קנאביס, הידועה בעולם (וגם בישראל) בשם “פייפ”, היא צורת עישון קנאביס פחות מוכרת בישראל, ויותר מזוהה עם ארצות הברית, אך גם בישראל מעשני קנאביס רבים משתמשים בפייפים ומרוצים מכך מאוד.

כמובן, ישנם כמה וכמה סוגים של פייפים מגוון גדול של עיצובים, גדלים ומחירים, וגם חומרים – מקטרות לעישון קנאביס מיוצרות לעיתים מזכוכית, לעיתים מפלסטיק קשיח, לעיתים מעץ או חומרים אחרים, ולכל פייפ יש את היתרונות והחסרונות שלו.

עישון קנאביס בפייפ הוא חוויה מהנה בפני עצמה כמעט לכל צרכן קנאביס – גם כי ההשפעה של החומר מהירה יותר בהשוואה לעישון ג’וינט, גם בגלל הסטייל המיוחד הכרוך בעישון מקטרת, וגם כי עולם הפייפים הוא עולם שלם של שלל עיצובים, צורות וצבעים שונים ומגניבים, כך שתוכלו בקלות למצוא פייפ שיתאים לכם אישית ויבטא את האישיות וההעדפות שלכם.

שימוש במקטרת לצריכת קאנביס

רבים לא יודעים איך לעשן נכון במקטרת ולכן הם גם פחות מתחברים לעישון קאנביס במקטרת (פייפ), אז תנו לנו להסביר לכם ותראו שלא תוכלו להפסיק. צורת השימוש במקטרת לעישון קנאביס מזכירה במעט את אופן השימוש בבאנג:

קודם כל, גורסים את פרח הקנאביס לקססה עם גריינדר או מקססה, לפעמים מוסיפים טבק או תחליף טבק (לפי העדפתכם האישית)

אחר כך, שמים את הקססה בחור שבקצה של הפייפ, כך שתגיע לתא העישון המיועד לכך (החלק הקידמי של המקטרת).

בשלב הבא, מומלץ מאוד לדחוס קצת את החומר עם האצבע, רק כדי למנוע מצב שהחומר יעוף לכם ברוח (נושא שעלול לגרום להרבה תיסכול אצל משתמשים מתחילים במקטרות לעישון קנאביס).

כדי לעשן, שמים את החור המיועד לכך בפה באופן שיהיה לנו נוח לשאוף. אז מדליקים מצית כך שתיגע בקססה ובאותו זמן שואפים את העשן דרך צינורית. לא כדאי להגזים בשאיפה וגם לא להגזים בהדלקת המצית לפרק זמן יותר מדי ארוך, אחרת תקבלו עשן סמיך שישרוף לכם בגרון ובאף, וזה כמובן לא רצוי. אל תשכחו לקחת לריאות, והכי חשוב – אל תשכחו ליהנות מהסטלה. אם יש במקטרת צ’וק משחררים את האצבע ונותנים לאוויר להיכנס לפני שלוקחים שאיפה נוספת.

ההבדל העיקרי (בהשוואה בין עישון קנאביס במקטרת לבין באנג) הוא כמובן שבמקטרת לעישון קאנביס לא תצטרכו למלא מים, וגם אינכם אמורים “להפיל” את הראש – שאפו את העשן בקצב שלכם, אין צורך להתאמץ. כשהקנאביס נשרף ונשאר ממנו רק אפר, פשוט רוקנו את המקטרת, ושימו בה חומר חדש.  זהו כמובן פיתרון עדיף בריאותית בהשוואה לבאנג כי לא צריך לאמץ את הריאות כל כך – אך מצד שני, העשן לא עובר שום סינון של מים או פילטר.

שימו לב: יש מקטרות לעישון קנאביס שיש להן חור קטן (נקרא גם צ’וק בפי משתמשים מנוסים). לפני השאיפה, תחסמו אותו עם האצבע, והורידו ממנו את האצבע אם העשן הופך לסמיך מדי, כך ייכנס פנימה אוויר שידלל את העשן. אם אין צ’וק במקטרת שבחרתם – פשוט תשאפו ממנה כרגיל.

החסרונות של מקטרת לעישון קנאביס אינם רבים – ראשית, כמו שכבר הסברנו, צריך להקדיש תשומת לב כדי למנוע שתי בעיות נפוצות יחסית: האפשרות שהחומר יעוף ברוח מתוך תא העישון של המקטרת אם לא הידקתם אותו בעזרת האצבע, והאפשרות שתשאפו חתיכות קטנות של קנאביס יחד עם העשן, אם לא יישמתם את העצה שלנו ודפקתם על שולחן או כסא את קצה הפייה של המקטרת לפני השימוש.

מצד שני, היתרונות של מקטרת לעישון קנאביס בהחלט רבים ומשמעותיים: קודם כל, זהו פיתרון קטן ודיסקרטי יחסית למעוניינים לעשן קנאביס מחוץ לבית, כי אין צורך לסחוב באנג גדול ולהצטייד במים, או לחילופין להתחיל להתעסק עם גילגול ג’וינט בחוץ (עניין מסובך למדי כשיש רוח חזקה). המיגוון הרחב של פייפים מאפשר גם למצוא מקטרת לעישון קנאביס שתתאים לכם בדיוק מבחינת צבע אהוב ועיצוב, עניין שתמיד יכול להוסיף לחווית השימוש. מעבר לכך ובעיקר – חווית העישון של קנאביס במקטרת היא עניין שונה לגמרי מאשר עישון בבאנג או ג’וינט גם מבחינת הטעם וגם מבחינת מהירות ההשפעה. מדובר על חוויה מאוד מומלצת לכל מי שאוהב קנאביס ואוהב לגלות צורות חדשות של סטלה, ולכן – לא כדאי לכם לפספס את ההתנסות הזאת, ומומלץ מאוד להזמין כבר עכשיו מקטרת לעישון קנאביס באתר גודסטאף.

תפריט