איך לגלגל ג’וינט: מדריך גלגול למתחילים

עישון (לא סיגריות, תירגעו) הפך להיות אחד מהבילויים הנפוצים ביותר כיום. ישיבה פה, ישיבה שם, וכשנראה שהלגליזציה במרחק פילטר אחד בלבד, אז בכלל… בת’כלס, גלגול ג’וינט הפך להיות אחד מהכישורים הנדרשים, אם אתם רוצים להיות חלק מהחבר’ה. אבל יש בזה קצת מעבר לזה, גם כי לגלגל ג’וינט כמו שצריך – צריך לדעת, וגם, כי באופן טבעי, כשיושבים עם חברים את המטלה של הגלגול תמיד יטילו על מישהו. לא יודעים לגלגל כמו שצריך? הנייר נקרע לכם, הג’וינט נשרף מהר מידי, הג’וינט נכבה כל שנייה?

הבאנו לכם הפעם את המדריך האולטימטיבי למתחילים (ואם נודה על האמת, גם המתקדמים, אלה שכבר מגלגלים ג’וינט צלב, יוכלו לקבל פה טיפ או שניים). אז תכינו את המאנץ׳, כי אנחנו כבר מתחילים!

מה צריך כדי לגלגל ג’וינט?

נייר גלגול

ניירות הגלגול מגיעים במגוון רחב של צבעים וגדלים. לגלגול ג’וינט, עדיף לבחור דווקא את הניירות החלקים שאין בהם פסי בעירה, בניגוד לניירות המיועדים לגלגול הטבק. חשוב לבחור ניירות דקים שמיוצרים מחומרים טבעיים ואורגנים, בשביל להימנע מטעמי לוואי שמתלווים לחלק מהם. רוחב נייר הגלגול הוא כבר עניין של טעם והעדפה אישית, אבל חשוב לזכור שככל שהנייר יהיה צר יותר, כך הצורה הסופית של הג’וינט תהיה צרה ואחידה יותר, בעוד שאם הנייר יהיה רחב, בגלל הקוטר של הפילטר, הצורה הסופית תהיה דומה יותר לקונוס. טוב, עזבו אתכם מגיאומטריה עכשיו.

נמשיך?

הפילטר

בניגוד לפילטר בסיגריות הרגילות שבאמת מסנן חלק מהחומרים המסוכנים שקיימים בטבק, הפילטר בג’וינט לא אמור לסנן, אלא להחזיק את נייר הגלגול ישר ומרחיק את הקססה הבוערת מהשפתיים. בעיקרון, אפשר גם לגלגל בלי פילטר, אבל אז, חשוב לזכור לגלגל את הקססה דחוס יותר בשביל למצק את הג’וינט.

אם החלטתם ללכת על פילטר נייר (בחירה בסיסית, אבל טובה לדעתנו), תשתמשו בנייר מעט קשיח ולא מודפס או צבוע. אדי צבע דפוס שנשאפים לריאות זה לא בדיוק הדבר הבריא ביותר. הפילטרים האלה מגיעים במגוון גדלים, שמתאימים לגודל נייר הגלגול. אם אתם רוצים להשקיע מעט יותר, אבל עדיין להישאר בתחום החד-פעמי, תוכלו לקנות פילטרים קוניים, שמקלים על הגלגול. למעשנים הכבדים יותר, נציע להשקיע בפילטרים עם סיבי פחם (אקטי-טיוב) שמסננים את הכימיקלים והרעלי שעלולים להימצא בטבק. ואם ממש בא לכם לשדרג את החוויה, תוכלו לבחור לכם פילטר פיטרה רב פעמי עשוי מעץ, חרס או זכוכית שמרחיק את הג’וינט מהשפתיים ומקרר מעט את העשן, כך שהעישון הופך לקליל וכיפי יותר.

תערובת לגלגול “קססה”

קססה היא התערובת אותה אנחנו מגלגלים, ולמעשה, היא זו שתקבע עד כמה תיהנו מהעישון. במקרים של חום (חשיש), אין ברירה, הוא לא בוער אם לא מערבבים אותו במשהו (טבק) שיחזיק את האש. במקרים של ירוק, היחס בין הירוק לטבק/תחליף הטבק נתון לשיקול דעתכם, אתם יכולים לעשן גם נקי לגמרי, בלי שום תוסף.

גריינדר או מקססה

גריינדר או מקססה היא הכלי שבאמצעותו אתם טוחנים את הירק ומכינים אותם לתערובת. אתם יכולים להשתמש גם במספריים בסבלנות ובעדינות, אבל גריינדר משלכם נחשב לסמל סטטוס או להצהרה אופנתית, אז בינינו? תשקיעו בזה כמה עשרות שקלים ותקנו לעצמכם גריינדר אחד.

מגש, כלי ערבוב או קייסונית

אם כבר הספקתם לגלגל ג’וינט אחד או שניים בחייכם, בטח כבר קלטתם שגלגול ג’וינט באוויר, איך להגיד את זה בעדינות? הוא לא עניין למתחילים. למעשה, גם מתקדמים ירגישו הרבה יותר בנוח לגלגל את הג’וינט על משטח מוצק שיאפשר להם לעצב אותו מהודק בדיוק ברמה שהם רוצים ובגליל (או בקונוס) מושלם. כאן, נכנסים לתמונה המגש, כלי הערבוב או הקייסונית, שהבחירה ביניהם נעשית רק על פי הנוחות ורמת ההשקעה שלכם.

איך להכין את הג’וינט?

הכנת התערובת- החלק החשוב ביותר בגלגול ג’וינט
ועכשיו, נעצור לשנייה ונתעכב על הדיון – טבק או תחליפי טבק. נכון שהדרך הקצרה ביותר היא לפורר סיגריה ולהשתמש בטבק שלה או אפילו להשתמש בטבק המיועד לגלגול ולערבב אותו עם החום או הירוק, אבל אם אתם באמת רוצים למקסם את ההנאה, וגם, על הדרך, לגלגל ג’וינט נקי מכל הג’אנק שכבר ידוע לנו שהטבק מכיל, תחליפי טבק הם הפתרון המושלם עבורכם!

יצירת פילטר

הגודל של הפילטר וגם צורת הגלגול שלו הם עניין של העדפה אישית. יש המעדיפים פילטר רחב ומשוחרר יותר שמאפשר סחיבה קלה יותר ויש כאלה המעדיפים פילטר דחוס וצר יותר – עניין של איך אתם מעדיפים את חוויית העישון שלכם.

אבל הנה טיפ קטן – אם אתם מגלגלים את הפילטר שלכם משוחרר בדרגת בינוני ומעלה, קפלו את הנייר של הפילטר כמה קיפולים קטנטנים בצורת w לפני שאתם מגלגלים אותו לפילטר, זה ימנע מחתיכות לא מהודקות להישאף לכם לתוך הפה.

מילוי

פיזור התערובת על הנייר, בשילוב עם קוטר הפילטר קובעת את הצורה הסופית של הג’וינט. אם אתם מחובבי הקונוסים, ככל שאתם מתרחקים מהפילטר, שימו כמות גדולה יותר של התערובת. לעומת זאת, אם אתם מחובבי הג’וינטים דמויי הסיגריה (צרים וארוכים) הקפידו לפזר כמות שווה של התערובת לכל אורך נייר הגלגול. הקפידו להשאיר מעט מהנייר פנוי בקצה, כדי לאפשר סגירה של הג’וינט.

הזכרנו קודם את החשיבות של התערובת בהנאה מהעישון, אבל לא רק לעוצמת הסטלה התערובת חשובה, אלא גם לחוויה של העישון עצמו, כי תערובת דחוסה מידי תגרום לג’וינט להיסתם ולכבות בכל שנייה, בעוד שתערובת דלילה מידי תגרום לו להיות דלדל ולא אפקטיבי ולבער בצורה לא אחידה (כמו לעשן סתם נייר עם תחליף טבק – שזה נחמד, אבל לא לשם כך התכנסנו כאן!). בקיצור, חשוב לשמור על האחידות והמוצקות של הירק, על ידי פירוק לפירורים קטנים ככל האפשר, וערבוב מוקפד שלו עם תחליף הטבק.

גלגול

אחרי שהנחנו את הפילטר על הנייר וגם מיקמנו עליו את התערובת, מתחילים לגלגל את הנייר. מכניסים את קצה הנייר הרחוק מכם אל מתחת לתערובת, הפעילו מעט לחץ כדי לדחוס את התערובת בצורה אחידה, ומהאמצע לצדדים גלגלו את הנייר העודף.

טיפ: תוכלו לגלגל ג’וינט צר, ארוך ומרוכז, מבלי לעשן יותר מידי נייר: הניחו את נייר הגלגול לפניכם כשהדבק קרוב אליכם ופונה למטה. מקמו עליו את הפילטר והתערובת.גלגלו אותו כשאתם דוחפים את הקצה עם פס הדבק אל מתחת לתערובת. כשסיימתם את הגלגול ופס הדבק מכוסה, לקקו את הנייר החיצוני, במקביל לפס הדבק. לקקו מספיק כדי לחדור דרך הנייר. הדבק יידבק. המתינו לייבוש מלא, ואז הציתו את הנייר העודף או גזרו אותו.

סגירת הג’וינט

נערו בעדינות את הג’וינט המגולגל כשהפילטר שלו כלפי מטה, כדי לתת לו מיני-דחיסה אחרונה. פתלו את הקצה העודף של הנייר כמו שמפתלים עטיפת סוכרייה וסגרו אותו. לא חשבנו שנזדקק לזה, אבל..

טיפ אחרון – איך מדליקים נכון ג’וינט?

כדי להדליק ג’וינט באיטיות ובאופן שווה, התחילו בקירוב הקצה המפותל שלו ללהבה תוך סיבוב איטי של האצבעות. המטרה היא ליצור נקודת אש בקצה של הג’וינט, מבלי לשאוף או להפוך אותו ללפיד. היו סבלנים, יצירת נקודה כזו ללא שאיפה, זקוקה, בדרך כלל ליותר חום ישיר.

עכשיו, אחרי שלמדתם כיצד מגלגלים ג’וינט כמו שצריך, כל מה שנותר לכם הוא להצטייד בדברים הנדרשים לכם בחנות שלנו, ולפלס את דרככם אל התואר – המגלגל המהיר ביותר במערב!

תפריט